بهترین نرم افزار های طراحی تراکت

جهت طراحی تراکت توسط طراحان حرفه ای تماس بگیرید:

 ۰۲۱-۷۷۴-۷۷۵-۷۰   

نرم افزارهای طراحی تراکت از جمله نرم افزارهایی هستند که طراحان گرافیک برای انجام پروژه های متفاوت از جمله طراحی تراکت از آن استفاده می کنند. اما نکته ای که قبل از هر چیزی باید بیان کرد این است که بسته به نوع طراحی تراکت می توانید از هر کدام از نرم افزارها و امکانات ویژه ای که دارد و در ادامه بیان می کنیم، استفاده نمایید.

نرم افزارهای اصلی طراحی تراکت

بنابراین می توان گفت که هر کدام از نرم افزارهای طراحی تراکت برای نوع خاصی از طراحی به خصوص طراحی تراکت مناسب هستند و در این مقاله مایلم به ۵ نرم افزار اشاره کنیم که برای طراحی تراکت مناسب هستند. در پایان با مطالعه این مقاله به این نتیجه خواهید رسید که از کدام نرم افزار برای طراحی استفاده کافی را ببرید.

  • نرم افزارهای طراحی تراکت ادوب ایندیزاین سی‌سی (Adobe In Design CC)

نرم افزارهای طراحی تراکت

این نرم افزار زیر مجموعه نرم‌افزارهای Adobe Creative Cloud است و بیشتر برای طراحی اسناد چند صفحه ای مناسب است که همین مورد نشان دهنده این است که این نرم افزار استانداردهای صنعت طراحی و چاپ را رعایت کرده است. تنظیمات بسیار پیشرفته ای که در نرم افزارهای طراحی تراکت به خصوص ایندیزاین وجود دارد باعث شده تا خیلی از طراحان هم برای طراحی های ساده مانند تراکت و هم طراحی های حرفه ای تر از این نرم افزار استفاده کنند.

طراحی تراکت

تامین نیروی پروموتر

  • نرم افزار ادوب ایلوستریتور سی‌سی (Adobe Illustrator CC)

این نرم افزار به مانند نرم افزار قبلی یعنی ایندیزاین دارای یک سری نقاط ضعف و قدرت خاص است و همین مورد موجب شده تا روش کار در نرم افزارهای طراحی تراکت مانند ایلوستریتور یک مقدار متفاوت تر باشد. در حقیقت از این نرم افزار برای انجام طراحی های پیچیده و خاص آن هم با هدف برآورده کردن نیازها و احتیاجات اشخاص حرفه ای، طراحی و ساخته شده است.

  • نرم افزارهای طراحی تراکت اسکرایبس (Scribes)

این نرم افزار یعنی اسکرایبس (scribes) در واقع یک نرم افزار اوپن سورس (Open Source) یا همان منبع باز است که به صورت رایگان در اختیار افراد قرار گرفته است. یکی از نکاتی که باید مد نظر داشته باشید این است که نرم افزار اسکرایبس برای سیستم عامل‌های لینوکس، BSD و دبیان طراحی و ساخته شده است. شاید امکانات و ویژگی هایی که این نرم افزار دارد قابل مقایسه و قابل قیاس با دیگر نرم افزارهای طراحی تراکت مانند مجموعه ادوبی نباشد اما به هر حال اسکرایبس هم دارای یک سری ویژگی ها و امکانات خاص است که از آن می توان برای طراحی تراکت استفاده کرد.

نرم افزارهای طراحی تراکت

اگر به دنبال یک نرم افزار اوپن سورس و رایگان هستید پیشنهاد می کنیم از اسکرایبس استفاده کنید. حتی در کنار آن هم می توانید از نرم افزار رایگان ویرایش تصویر به نام گیمپ (Gimp) استفاده نمایید. در واقع ادغام کردن این دو نرم افزار می تواند طرح های فوق العاده ای را در اختیار شما قرار دهد. حتی از نرم افزار اسکرایبس می توانید در طراحی مجله، کتاب، پوستر، روزنامه و خبرنامه هم استفاده نمایید.

مهمترین نرم افزار برای طراحی تراکت

  • نرم افزار طراحی تراکت اینک اسکیپ (Inkscape)

در بین نرم افزارهایی که برای طراحی تراکت استفاده میشوند یک نرم افزار دیگر به نام اینک اسکیپ وجود دارد که به یک ویرایشگر کامل متن، مجهز است. مهم ترین ویژگی که می توان برای نرم افزار اینک اسکیپ بیان کرد این است که از استاندارد SVG برای فایل‌های بومی استفاده می کند و این نشان دهنده این است که این نرم افزار دارای اکثر ابزارهای لازم بوم است. این ابزارها به شما کمک می کند تا به وسیله ویرایشگر گرافیکی وکتور در طراحی یک تراکت ساده بهتر عمل کنید.

نرم افزارهای طراحی تراکت

  • نرم افزارهای طراحی تراکت مایکروسافت پابلیشر (Microsoft Publisher)

در بین نرم افزارهای طراحی تراکت به مورد آخر یعنی نرم افزار مایکروسافت پابلیشر می رسیم که پیشنهاد مناسبی برای طراحی تراکت به شمار می رود. در حقیقت مایکروسافت پابلیشر بخشی از مجموعه نرم‌افزاری مایکروسافت آفیس است و به راحتی با دیگر نرم افزارهای آفیس هم می تواند هماهنگی خوبی را برقرار کند و از همه مهم تر اینکه دارای تنوع بسیار زیادی در قالب های پیش ساخته و آنلاین و آفلاین است.

یکی از نکات مهمی که در پایان این مقاله باید بیان کرد این است که شاید از خودتان بپرسید چرا از نرم افزارهایی مانند ورد، پاورپوینت، اکسل، پینت و یا فتوشاپ نام نبردیم. در واقع شاید این نرم افزارهایی که بیان کردیم دارای امکانات زیادی باشند اما جزء این نرم افزار ها به حساب نمی آیند و به هیچ عنوان مناسب طراحی تراکت نیستند.

استخدام بازاریاب

استخدام پروموتر

دیدگاه خود را بنویسید

اگر شما هیچ حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید، برای ارسال دیدگاه نیاز است که ثبت نام و یا وارد شوید.

Call Now Buttonتماس با ما