مدیریت بازاریابی خدمات

پیش از این مطلب برای شما درباره بازاریابی و انواع بازاریابی پرداخت اما در میان این مطالب مهم در خصوص افزایش مشتریان به معرفی یکی از بهترین انواع بازاریابی یعنی بازاریابی خدمات خواهیم پرداخت.پس ادامه این مطلب را از دست ندهید اگر شما هم یک شرکت ارائه دهنده خدمات هستید.همچنین به یاد داشته باشید که گروه تبلیغاتی توزینو به عنوان یکی از اصلی ترین گروه های مشاوره تبلیغات در ایران این افتخار را دارد که با ارائه خدمات بسیار زیادی در خصوص چاپ تراکت و همچنین طراحی تراکت با شما همراه خواهدبود.

در بازاریابی خدماتی کارکنان نقش عمده ای در جذب مشتری دارند این جنبه از بازاریابی خدماتی موضوع تازه ای را مطرح ساخته است که آن را بازاریابی داخلی می نامند. بدین معنی که کارکنان در داخل سازمان برای موفقیت سازمانهای خدماتی نقش حیاتی دارند.

همچنین به یاد داشته باشید که گروه تبلیغاتی توزینو به عنوان یکی از فعال ترین گروه های تبلیغاتی در ایران با ارئه خدمات بسیار زیادی با شما همراه خواهد بود که میتوانید در ادامه با برخی از مهمترین این خدمات آشنا شوید:

طراحی تراکت 

چاپ تراکت

بازاریابی خدمات

آمیخته بازاریابی خدمات

شامل هفت عامل می باشد :

۱- محصول : دو عامل در این ضمیمه وجود دارد    الف) حق انحصاری : یکی از ویژگیهای هر محصول جدید ، قابلیت اختراع و حق امتیاز آن است.   ب) نام و نشان : که از زمینه های مهم در بازاریابی محصولات است.

۲- قیمت : در فعالیتها و بازاریابی خدمات قیمت با روشهای مختلفی تعیین می گردد. مانند : قیمت تمام شده یا هزینه بعلاوه سود، یا روش نرخ بازگشت سرمایه گذاری.

۳- توزیع یا مکان : به دلیل تفکیک نا پذیر بودن خدمات از ارائه دهندگان آن عامل توزیع در استراتژی بازاریابی خدمات اهمیت بسیاری دارد. مکان هم در عامل جذب مشتری از اهمیت برخوردار است.

۴- ترفیع : در بسیاری از موارد روشهای ترفیعی محصولات و خدمات مشابه اند اما روابط عمومی یکی از روش های مهم در خدمات محسوب می شود.

۵- کارکنان : افراد سازمان خدماتی یا کارکنانی که خدمات را به مشتریان ارائه می دهند عوامل اصلی بازاریابی خدماتی به حساب می آید. زیرا بسیاری از مشتریان ارائه دهندگان خدمات رابه نام سازمان می شناسند.

بازاریابی خدمات

انواع بازاریابی خدمات

۶- امکانات و دارائیهای فیزیکی :  در زمینه خدمات علاوه بر تاسیسات و امکانات مشهود باید به امکانات غیر مشهود نیز توجه کنیم.

۷- مدیریت عملیات با فرآیند : مدیریت عملیات ، موجود بودن و کیفیت مناسب پایدار خدمات را تضمین می کند. وظیفه و نقش این عنصر آمیخته بازاریابی خدمات ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضای خدمات است.

آینده خدمات ، همرا با پیشرفت تکنولوژی و سرعت فزاینده دگرگونی ها بسیاری از زمینه ای خدماتی در حال تغییر است . این تغییرات خود ایجاد کننده انواع خدمات تازه ای است که برای اداره آنها به مدیران کار آمد در همه زمینه ها از جمله مدیریت بازاریابی خدمات نیاز داریم .

گروه تبلیغاتی توزینو این افتخار را دارد که با ارائه خدمات بسیار زیادی با شما همراه باشد.شما میتوانید در ادامه با برخی از این خدمات آشنا شوید:

پخش تراکت

اجرای سمپلینگ و پروموشن

دیدگاه خود را بنویسید

اگر شما هیچ حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید، برای ارسال دیدگاه نیاز است که ثبت نام و یا وارد شوید.

Call Now Buttonتماس با ما