مهمترین نکته های نگارش جملات تبلیغاتی

در مطالب قبلی به میزان بسیار زیادی با شما درباره شیوه های مختلف تبلیغاتی از جمله تبلیغات چاپی و غیر چاپی پرداختیم.همچنین با شما درباره طراحی تراکت و چاپ تراکت صحبت کرده ایم اما در ادامه این مطلب به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت که برای نگارش جملات تبلیغاتی باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم.پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

جملات تبلیغاتی

– محدود بودن

یکی از برترین جملات تبلیغاتی مؤثر این است که  بگوییم یک محصولی کمیاب و محدود  است. این باعث افزایش فروش می شود. قطعا همه ی ما از اینکه چیزی را از دست بدهیم بیزاریم ، حتی اگر یک شی کم ارزش یا پیش پا افتاده باشد. مثلا اگر در جایی بشنویم که  چند نفراول یک شد ( شاید کوچک یا حتی کم ارزش ) مجانی دریافت می کنند ، قطعا برایمان جذاب می شود و دوست داریم که برنده شویم و در تلاشیم که یکی از از آن نفرات اول باشیم.

– «بگیرید»، «دریافت کنید»

یکی از جملات تبلیغاتی موثر بگیرید یا دریافت کنید، می باشد که مشتری را جذب می کند.

برای مثال ، یک شرکت معروف در حوزه ی نرم افزار که صاحب آن شخصی به نام هاب اسپات بود، تحت آزمون و بررسی قرار گرفت . در تبلیغات آن واژه ی get را جایگزین کردند که معادل بگیرید یا دریافت کنید می باشد ، و در نهایت نرخ تبدیل دو برابر شد.

بنابراین افعالی مانند گرفتن و دریافت کردن، کلماتی هستند که به لحاظ روانی به خواننده حق انتخاب می‌دهند. پس این افعال را در جملاتی مانند «جدیدترین و تمیزترین مدل مو در شهر را داشته باشید.»، «با مطالعه‌ی کمتر، نمرات بهتری بگیرید»، «ظرفِ ۶ هفته به شکمی صاف برسید» می توانید استفاده کنید.

– تضمینی

عبارات تضمینی در تبلیغات ، معجزه خاص خودش را دارد. (اصالت) قطعا بزرگترین نگرانی هر خریداری در این دنیای پر از تقلب است و شما می توانید با چنین عباراتی ، به خریداران خود اطمینان بدهید.

اما نکته‌ی مهم این است که تواناییِ پشتیبانی از ضمانت خود را داشته باشید. در صورتی که محصول شما ضمانت ندارد و یا ادعای شما به اثبات نرسیده است ، پس حرفی از آنها نزنید. چرا که ممکن است این ادعاهای غیرواقعی در کوتاه‌مدت موثر باشد، اما در بلندمدت شما را به زمین می‌زند.

– شما

از عبارات اول شخص در زمانی که متن یک آگهی فروش را با هدف متقاعد کردن مشتری برای خرید می‌نویسید، استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که مخاطب احساسِ خاص بودن کند ، و علاقه‌مندتر شود. استفاده از کلمه‌ی «شما» نوشته ی شما را محاوره ای تر می کند و صمیمانه می شود در نتیجه باعث ایجاد ارتباط با مخاطب می شود .

جملات تبلیغاتی

بهترین شیوه های نگارش جملات تبلیغاتی

– زیرا

دلیل آوردن یکی دیگر از برترین جملات تبلیغاتی مؤثر است

این عبارت کوتاه ، یک جمله ی  تبلیغاتی موثر است که هر مشتری را ترغیب به خرید می‌کند. گرگوری سیوتی با استفاده از سناریوهای جالب، به مطالعاتی در کتاب نفوذ نوشته‌ی دکتر رابرت کیالدینی  اشاره می‌کند. یکی از نمونه‌های قابل توجه این مطالعات، آزمایشی است که در آن از عبارت‌های مختلفی استفاده و بررسی شد که استفاده از کدامیک از آنها، موجب می‌شد که افراد به کسی اجازه دهند تا در صفِ دستگاه کپی، خارج از صف کار خود را انجام دهد. در این آزمایش، از جمله‌های زیر استفاده شد:

«ببخشید، ۵ صفحه کپی دارم. اجازه می‌دهید از دستگاه زیراکس استفاده کنم، چون حتما باید از این صفحه‌ها کپی بگیرم؟» … ۹۳ درصد به او اجازه دادند تا خارج از صف از دستگاه کپی استفاده کند.

«باید ۵ صفحه کپی بگیرم. اجازه می‌دهید از دستگاه زیراکس استفاده کنم، چون عجله دارم؟» … ۹۴ درصد به او اجازه دادند تا خارج از صف از دستگاه کپی استفاده کند.

«ببخشید، ۵ صفحه کپی دارم. اجازه می‌دهید از دستگاه زیراکس استفاده کنم؟» … ۶۰ درصد به او اجازه دادند تا خارج از صف از دستگاه کپی استفاده کند.

حتما شما نیز به این نتیجه رسیدید که با شنیدن کلمه‌ی «چون» و دلیلِ پس از آن، اکثر افراد به شخص اجازه دادند که در جلوی آن ها در صف بایستد.با وجود اینکه همه ی آن افراد هم می خواستند کپی بگیرند .

بنابراین اقداماتی و امکانات و محصولاتی را که می‌خواهید مردم انتخاب کنند، با یک دلیل ارائه دهید تا مردم را برای خرید بیشتر ترغیب کند.

شما میتوانید در ادامه و برای کسب اطلاعات بیشتر با گروه توزینو همراه باشید.همچنین ما افتخار داریم به ارائه خدمات بسیار زیادی در خصوص اجرای سمپلینگ و پروموشن و همچنین پخش تراکت در ایران.پس با سایت توزینو همراه باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

اگر شما هیچ حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید، برای ارسال دیدگاه نیاز است که ثبت نام و یا وارد شوید.

Call Now Buttonتماس با ما