تبلیغات اینترنتی چیست ؟

پیش از این مطلب برای شما درباره انواع تبلیغات چاپی و همچنین تبلیغات تجاری و سیاسی صحبت کردیم اما در ادامه این مطلب هدف را بر این امر قرار داده ایم تا درباره یکی از جدید ترین شیوه های تبلیغاتی که در دنیای امروز بسیار مورد بررسی قرار خواهد گرفت صحبت کنیم.تبلیغات اینترنتی به عنوان یک تبلیغ شاید جدید تر در دنیا مورد استفاده قرار میگیرد و این قابلیت را به هر تجارت و یا شرکتی میدهد که فعالیت های خود را در سطوح بزرگتر و در جامعه های دور تری انتشار دهد.

تبليغات اينترنتي به استفاده از اينترنت به عنوان يك كانال وابزار ارتباطي براي ارسال تبليغات در محيط وب اشاره دارد. از اوایل ۱۹۹۵ ، تبلیغات اینترنتی بصورت فزاینده رشد داشته و به یک عنصر ضروری از آمیخته تبلیغات تبدیل شده است.

دلیل این امر آن است که بازاریابان باور دارند اینترنت بسیار اثرگذارتر از رسانه های سنتی در دستیابی به اهداف تبلیغاتی می باشد(لی و لکنبای ،۲۰۰۴). اینترنت تعامل میان برندها و مصرف کنندگان را تغییر داده است(رولی ،۲۰۰۴). وب این امکان را برای برندها فراهم ساخته تا تجربیاتی برتر از تبلیغاتی چاپی وتلویزیونی به مشتریان ارائه کنند.

این نکته را به خاطر داشته باشید که گروه تبلیغاتی توزینو به عنوان یکی از اصلی ترین گروه های تبلیغاتی در ایران این افتخار را دارد که با ارائه خدمات بسیار زیادی در حوزه چاپ تراکت و همچنین طراحی تراکت با شما همراه باشد.شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

تبلیغات اینترنتی

شناخت تبلیغات اینترنتی

اینترنت اساساً پنج ویژگی اصلی دارد که تجربیات مشتری را تغییر میدهد. این ویژگی ها عبارتند از : تعامل، کنترل مصرف کننده، شخصی سازی ،ظرفیت اطلاعات و تجارت الکترونیک .
اولین ویژگی تبلیغات اینترنتی ، تعاملی بودن آن می باشد. یکی از نقاط قوت محیط دیجیتال این است که برخلاف ابزارهای سنتی که ارتباط یکطرفه ایجاد می کنند، امکان ایجاد ارتباط دو طرفه به روش مناسب و کم هزینه را فراهم می کند(مریساوو ،۲۰۰۸). به عقیده محققان، این سطح بالای تعامل در محیط آنلاین یکی از مهمترین دلایلی است که سبب می شود مصرف کنندگان تبلیغات اینترنتی را بر تبلیغات سنتی ترجیح دهند(جوینز و همکاران ،۲۰۰۳). مصرف کنندگان در تبلیغات سنتی منفعل اما در محیط اینترنتی فعال هستند.

شیوه های تبلیغات اینترنتی

ویژگی دوم، کنترل مصرف کننده است. کلر (۲۰۰۷) می گوید شرکت ها باید بدانندکه مصرف کننده چطور در مورد برندشان صحبت می کند و بجای اینکه پیام ها را بصورت یکطرفه به آنها برسانند از آن اطلاعات برای یافتن راههایی جهت درگیر کردن مصرف کنندگان در یک گفتگوی دو طرفه معنادار استفاده کنند.

پتانسیل فوق العاده اینترنت سبب شده است بازاریابان دیگر قادر نباشند جلوی حرف زدن مردم یا گسترش پیام ها را بگیرند بلکه فقط می‏توانند تلاش کنند آنها را درک کنند، بپذیرند و با آن تطبیق پیدا کنند.

مک میلان و هوانگ (۲۰۰۲) پیشنهاد می کنند بازاریابانی که قصد دارند ارتباطات بازاریابی موثری را برای محیط آنلاین توسعه دهند باید پیام مناسب را در زمان مناسب و محیط مناسب برای مصرف کنندگان ارسال نمایند.

سومین ویژگی تبلیغات اینترنتی ، شخصی سازی می باشد. در حالی که تبلیغات تلویزیونی و تبلیغات چاپی مصرف کنندگان را با پیام های تبلیغاتی عمومی بمباران می کند، وب با فراهم کردن فرصت ها و ابزار برای شخصی سازی به بازاریابان اجازه می دهد تا هدف گیری دقیق تری انجام دهند. شخصی سازی بعنوان بخش مهمی از تجربه آنلاین مصرف کنندگان است(مریساوو،۲۰۰۸؛ یون و کیم ،۲۰۰۱؛ رولی،۲۰۰۴ ).

تبلیغات اینترنتی

صرفنظر از ایجاد تنوع بیشتر در تجربیات مصرف کنندگان، شخصی سازی به برندها اجازه می دهد با مشتریانشان بصورت یک به یک ارتباط برقرار کنند.

شاخه های تبلیغات اینترنتی

پس از اینکه بازاریابان ارتباطات بازاریابی شخصی سازی شده را بر مبنای رفتار و ترجیحات مشتری ایجاد کردند مشتری ها بصورت فعالانه می توانند آنچه را که دوست دارند انتخاب کنند. مزیت شخصی سازی این است که با بررسی نیازهای مشتریان به شرکتها اجازه می دهد پیشنهاداتی متناسب با نیاز مشتریان ارائه کنند(رولی،۲۰۰۴).

چهارمین ویژگی، ظرفیت اطلاعات است. تبلیغات اینترنتی امکان تولید، ارسال و ذخیره اطلاعات را در ورای محدودیت های مکانی و زمانی فراهم کرده است. اینترنت به بازاریابان اجازه می دهد اطلاعات نامحدودی را برای مشتریان به شکلی که برای پردازش و درک آسان باشد فراهم کنند(شس و شارما ،۲۰۰۵).ذخیره ارزان اطلاعات، تحویل اطلاعات طبق درخواست و دسترسی فوری از ویژگیهای دیگر اینترنت است که سبب محبوبیت آن در نزد بازاریابان و کاربران می شود(یون و کیم،۲۰۰۱).

پنچمین ویژگی، تجارت الکترونیک است. جوینز و همکاران(۲۰۰۳) معتقدند توانایی خرید پس از رویت پیام، یک مزیت روشن و واضح است که اینترنت بر کانال های بازاریابی دیگر دارد. به گفته آنها اینترنت تمام فرآیند خرید را در یک رسانه منفرد که براحتی قابل دسترس است فراهم آورده است و مشتریان قادرند محصولات را ببینند و فوراً آن را بخرند.

بهترین شیوه تبلیغات اینترتی

این برای بازاریابان بدین معناست که برنامه های تبلیغات اینترنتی پتانسیل دستیابی سریع به اهداف و همچنین قابلیت ردیابی دارند که می تواند به بازاریابان بینش بهتری در مورد تاثیرگذاری آن بدهند.علاوه بر مزایای ذکر شده، تبلیغ در اینترنت مزایای دیگری هم دارد که سبب علاقمندی مدیران بازاریابی به آن شده است. این مزایا عبارتند از: دسترسی ارزان به اینترنت، دسترسی جهانی و شبانه روزی، ارسال و بروز رسانی آسان مطالب، قابلیت بالای اندازه گیری و ردیابی.

دیدگاه خود را بنویسید

اگر شما هیچ حساب کاربری ندارید ثبت نام کنید، برای ارسال دیدگاه نیاز است که ثبت نام و یا وارد شوید.

Call Now Buttonتماس با ما